Konferencja

15 marca 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Międzyrzeczu odbyła się Konferencja „Zobaczyć dziecko poza jego ciszą – dziecko z mutyzmem wybiórczym”. Konferencja została zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Międzyrzeczu pod patronatem Starosty Międzyrzeckiego Pani Agnieszki Olender.

Mutyzm wybiórczy jest rozpoznaniem, które wciąż budzi niepokój, lęk, niezrozumienie. Celem konferencji było przybliżenie tematyki związanej z mutyzmem wybiórczym, uświadomienie, że są metody i sposoby aby pomóc dzieciom i młodzieży oraz oswoić to jakże zagadkowe rozpoznanie. Dzięki znakomitym prelegentom, specjalistom w danej dziedzinie konferencja odbyła się na bardzo wysokim poziomie.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczą licznie przybyli uczestnicy, a wśród nich byli dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele, rodzice, lekarze, specjaliści szkolni.

Dziękujemy za obdarzenie Poradni zaufaniem i tak miły odbiór prezentowanych treści.  Dziękujemy także organizatorom czyli Starostwu Powiatowemu w Międzyrzeczu bez którego nie byłoby możliwe tak duże przedsięwzięcie.

Jako Poradnia mamy ochotę na więcej. To nasza pierwsza ale nie ostatnia konferencja.

Poniżej relacja fotograficzna.