Od dzisiaj na swoim

W poniedziałek 5 września 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Międzyrzeczu.

Zaproszonych gości przywitała Pani Starosta Agnieszka Olender. W swoim wystąpieniu opowiedziała historię naszej Poradni, która po 23 latach w końcu jest na swoim. Nie byłoby to możliwe, gdyby Wojewoda Lubuski Pan Władysław Dajczak nie przekazał w formie darowizny tego obiektu, a Powiat Międzyrzecki nie zabezpieczył środków na jego gruntowny remont. Od teraz będziemy przyjmować Klientów w odremontowanej na nasze potrzeby części budynku na osiedlu Centrum 16. Lokalizacja jest optymalna, a winda zewnętrzna, której nie było w żadnej z poprzednich siedzib Poradni, umożliwi rodzicom i dzieciom (zwłaszcza z niepełnosprawnościami) szybki i łatwy dostęp do wszystkich gabinetów specjalistycznych. Także dla nas, pracowników, nowy budynek oznacza znacznie lepsze warunki pracy. Gabinety są nowocześnie urządzone, wyposażone w sprzęty i pomoce wykorzystywane w szeroko rozumianej terapii oraz bardzo dużą gamę narzędzi diagnostycznych. Pomieszczenia Poradni są jasne, czyste, pachną nowością. Mieszczą się na trzech kondygnacjach. Niewątpliwym udogodnieniem dla Klientów są toalety na każdej kondygnacji (toaleta na parterze jest dodatkowo przystosowana dla osób niepełnosprawnych). Na parterze znajduje się gabinet rehabilitacyjny i psychologiczny. Pierwsze piętro, to gabinet logopedyczny, pedagogiczny i psychologiczny. Drugie piętro natomiast, to siedziba Pani Dyrektor Agnieszki Szadkowskiej, sekretariat i pokój socjalny (będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć grupowych i spotkań grup wsparcia) oraz dwa gabinety pedagogiczne i jeden psychologiczny.

Ostatnie tygodnie przed otwarciem nowej siedziby Poradni były trudne i niezwykle pracowite. Spędzałyśmy tam wiele godzin porządkując przewiezioną dokumentację, urządzając gabinety, sprzątając pomieszczenia. Ale tylko sukces okupiony ciężką pracą ma słodki smak. Na finiszu prac poczułyśmy dobrą energię tego miejsca. Mamy nadzieję, że poczują ją też nasi Klienci.

Serdecznie zapraszamy!