Jubileusz poradni

Złoty Jubileusz Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Międzyrzeczu

            W dniu 27 października odbyła się uroczystość jubileuszu 50- lecia poradni.

Swą obecnością, w tym szczególnym dniu zaszczycili nas  m. in. Starosta Międzyrzecki- Grzegorz Gabryelski, Przewodniczący Rady Powiatu – Jarosław Szałata, Naczelnik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji- Halina Pilipczuk, Wiceburmistrz Międzyrzecza- Agnieszka Śnieg, Starszy Wizytator Kuratorium- Jolanta Lipińska, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty- Izabella Korejwo, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele związków zawodowych, nasi Przyjaciele i Sojusznicy.

Ważne miejsce wśród gości zajmowali emerytowani pracownicy poradni, a wśród nich pierwszy dyrektor- pan Tomasz Jasiński, długoletni dyrektor- pan Zbigniew Koziński ( który kierował pracą poradni w latach 1984- 2017) oraz pani Helena Załucka (kierująca pracą sekretariatu poradni nieprzerwanie przez 41 lat).

Oczywiście nie zabrakło też przedstawicieli lokalnych mediów.

            Całość uroczystości prowadziła obecna dyrektor poradni- Ewelina Białuga, która zaprezentowała dotychczasowy dorobek poradni oraz opowiedziała o planach placówki na najbliższe lata. W swoim wystąpieniu podkreślała, że przygotowania do jubileuszu, to czas refleksji i wzruszeń, a sam jubileusz to doniosłe święto i okazja do analizy dotychczasowych osiągnięć i sukcesów, ale to również bodziec do wyznaczania nowych celów i zadań.

Dopełnieniem uroczystości był występ nauczycieli i ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu. Przygotowany koncert został nagrodzony gromkimi brawami.

`           Urodzinowy tort, toast oraz głośne  Sto lat… zakończyło oficjalną część spotkania.

A potem długie rozmowy, wspomnienia, anegdoty, historie z lat minionych, łzy wzruszenia i radość ze spotkania po latach… opowieściom nie było końca.

Namiastkę tego prezentujemy w naszej fotorelacji.